راهنمای خرید اینترنتی عینک آفتابی

راهنمای خرید اینترنتی عینک آفتابی

با نزدیک شدن به فصل تابستان، یکی از ضروری‌ترین لوازمی که هر فرد به فکر داشتنش می‌افتد،‌ عینک آفتابی است. عینک آفتابی از لحاظ طبی مانع آسیب رسیدن به چشم می‌شود و از چروک ‌شدن پوست اطراف آن جلوگیری می‌کند. در این مقاله ابتدا نکاتی درباره‌ی خرید یک عینک آفتابی مناسب خدمت شما ارائه می‌شود و بعد از آن، سایت‌هایی معرفی می‌شود که مخصوص خرید عینک آفتابی به صورت اینترنتی می‌باشد و از تنوع بسیار بالایی برخوردارند.

اگر روش شما برای خرید عینک، امتحان کردن انواع مختلف عینک و تماشا کردن آن در آینه است، این راهنما، روش‌های جدید و کاراتری را برای انتخاب عینک پیش پای شما می‌گذارد.

آیا در مورد حفاظت چشم از اشعه‌ی ماورای بنفش چیزی می‌دانید؟ در مورد دوام، دید، شکل و اندازه‌ی عینک و تناسب آن با صورت خودتان اطلاعی دارید؟

عینک

قسمت اول: خرید عینک برای محافظت از سلامت شما

در درجه‌ی اول، محافظت از چشم باید هدف شما قرار بگیرد. زیرا که در معرض قرار گرفتن پیش از حد چشم، زیر اشعه‌ی UVیا همان ماواری بنفش می‌تواند انواع مشکلات برای چشمانتان مانند آب مروارید، سوختگی و حتی سرطان نیز به وجود بیاورد.

عینک

اگر میخواهید عینکتان شما را از تمام این خطرات حفظ کند، به دنبال خرید عینکی باشید که چشمتان را در برابر حداقل 99 درصد از اشعه‌ی uvb و حداقل 95 درصد از uva محافظت کند. همچنین به مقدار محدوده‌ای که عینک آفتابی چشم و پوست شما را محافظت می‌کند توجه کنید. به عبارت دیگر ببینید تا چه اندازه‌ای شیشه‌ی عینکتان از بالا و پایین و دور چشمتان را محافظت می‌کند.

عینک

آیا شما عینکتان را برای ورزش یا زمان قابل توجهی خارج از منزل می‌خواهید؟ اگر برای انجام ماهیگیری یا موج‌سواری می‌خواهید از عینک استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما عینک قطبی است. زیرا انواع عینک‌های قطبی برای حفاظت در برابر نور خورشید بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توصیه‌ی ما این است عینک آفتابی را صرف ظاهرِ زیبا و بدون توجه به محافظت آن در برابر اشعه‌ی ماورای بنفش خریداری نکنید.

عینک

قسمت دوم: تصمیم‌گیری در مورد سبک

این روزها عینک آفتابی در همه‌ی اشکال و اندازه‌ای در بازار موجود است. به طور کلی پیدا کردن تضاد بین شکل صورت خود و شکل قاب آینه میتوند جالب به نظر برسد.

به طور مثال اگر شما صورت گردی دارید، عینکی با زاویه‌ی قاب بیشتر به دردتان می‌خورد. اما اگر صورتتان مربع شکل و زاویه دار است، یک عینک با شکل قابِ بی‌زاویه انتخاب کنید.

عینک

اینها چند نمونه از مدل‌های پرطرفدار هستند:

– آینه‌ای: سطح لنز با روکش آینه‌ای پوشانده شده است. این مدل محبوب افسران پلیس در امریکاست. این نوع عینک‌ها معمولا با فریم خلبانی یا پوشاننده (ورزشی) ساخته می‌شوند.

-خلبانی: حالت سه گوش دارند و فریم نازک فلزی. بیشتر توسط افراد پلیس، پرسنل نظامی و انتظامی در امریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل با هر شکل صورت جور می‌باشد اما مناسب‌ترین عینک برای صورت‌های بیضی شکل است.

-مدل ویفری: این مدل در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ پرطرفدار شد، بخصوص که هنرپیشه محبوب آمریکایی آدری هیپورن در فیلم صبحانه در تیفانی این مدل عینک را پوشید.

-مدل گرد: این مدل عینک توسط جان لنون و اوزی آزبورن مورد استفاده قرار گرفت و پرطرفدار شد. این مدل برای پوشاندن نور خورشید از چشمان شما کارایی چندانی ندارد.

-مدل پوشاننده: این مدل با لنزهای بزرگ برای فعالیت‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

-لنز سایز بزرگ: توسط مدل‌ها و هنرپیشه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و جلوه و جذابیت خاصی به صورت می‌دهد.

عینک

برای انتخاب نوع عینک به شکل صورت خود توجه کنید. برای فرم‌های صورت گوناگون، این مدل عینک‌ها پیشنهاد می‌شود:

صورت بیضی: این فرم صورت و چهره معمولاً بی‌نقص‌ترین فرم است و با هر مدل عینکی می‌آید. اما از فریم‌های خیلی نازک یا خیلی ضخیم استفاده نکنید. از فریم‌های پهن‌تر از پهنای صورت خود استفاده نکنید.

صورت مربعی: به دلیل اینکه در این فرم صورت خطوط فک و زوایای چانه برجسته هستند، از عینک‌های منحنی و گرد استفاده کنید تا به زوایای صورت شما توازن بخشد. فریم‌های خیلی ضخیم استفاده نکنید، عینک‌های پهن استفاده کنید و از انتخاب مربعی با گوشه‌های تیز خودداری کنید.

صورت گرد: برای این صورت‌ها با چانه و گونه‌ی توپر، عینک‌های چند ضلعی یا مربعی را انتخاب کنید که زاویه‌های عینک با صورت توازن پیدا کند. در این موارد بهتر است فریم‌های ضخیم‌تری انتخاب کنید.

صورت کشیده: لنزهای بزرگ با فریم‌های چند ضلعی انتخاب کنید تا کشیدگی صورت متوازن شود. مدل‌های فانتزی و ورزشی هم می‌توانند مناسب باشند.

صورت تخت: لنزها و فریم‌های تیره‌تر، سطوح چهره‌ی شما را برجسته‌تر می‌کنند، رنگ‌های روشن نیز می‌توانند جلوه بیشتری به ظاهر صورت ببخشند.

مطمئن شوید که عینک آفتابی به طرز مناسب بر روی صورت شما قرار می‌گیرد. عینک را امتحان کنید تا مطمئن شوید که به سرتان فشار نمی‌آورد. وزن عینک باید به صورت مساوی بین گوش‌ها و بینی پخش شود. مژه‌ها نباید با قاب یا شیشه عینک تماس داشته باشد. عینک باید روی لبه‌ی بینی و گوش‌ها قرار گیرد. اگر احساس کردید که عینک به یک سمت متمایل می‌شود، باید تنظیمش کنید.

اگر عینکتان درست قرار نمی‌گیرد، به فروشگاه بروید و آن را تنظیم کنید. مطمئن شوید که مساحت لنز خیلی کوچک نیست و قادر است جلوی نور خورشید را بگیرد.

عینک

رنگ لنزها باید طوری باشد که کنتراست و تفاوت بین رنگ‌ها در آن قابل تشخیص باشد. بعضی رنگ‌ها کنتراست را افزایش می‌دهد و می‌تواند مفید باشد. با این حال این ممکن است به بهای عدم تشخیص رنگ‌ها تمام بشود (مثلا وقتی که شما در حال رانندگی هستید و لازم دارید که تفاوت رنگ‌های چراغ راهنمایی را دقیقاً تشخیص دهید). بعضی عینک‌ها با چند لنز عرضه می‌شوند و شما می‌توانید بسته به کاری که می‌خواهید انجام دهید، لنزهای مختلفی استفاده کنید.

لنز خاکستری شدت نور را کاهش می‌دهد بدون اینکه روی کنتراست رنگ‌ها و تمایز رنگ‌ها تأثیری بگذارد.

لنز قهوه‌ای از رنگ آبی تا حدودی جلوگیری می‌کند و لذا کنتراست را کمی افزایش می‌دهد که برای ورزش‌های برفی و یا شکار در نور زیاد با پس‌زمینه‌ی فضای باز مناسب است.

لنز زرد کنتراست را به حد قابل توجهی افزایش می‌دهد زیرا بیشتر یا تمامی نور آبی را فیلتر می‌کند. این عینک‌ها بین شکارچیان محبوب است زیرا امکان تشخیص شکار در پس‌زمینه‌ی آسمان فراهم می‌شود. این رنگ برای ورزش‌های برفی هم خوب است اما برای هر فعالیتی مانند رانندگی که نیاز به تشخیص رنگ دارد، مناسب نمی‌باشد.

لنزهای قرمز و نارنجی برای ورزش‌های برفی در روز ابری مناسب است. اگر شما شکارچی هستید لنز نارنجی برای هدف‌های خاکی رنگ در پس‌زمینه‌ی فضای باز مناسب است.

لنزهای بنفش برای شکارچیانی که هدف خاکی در پس‌زمینه‌ی سبز مد نظر دارند، خوب است. لنزهای مسی، رنگِ آسمان و چمن را در برابر توپ گلف تعدیل می‌کنند. عینک‌های آبی و سبز کنتراست با توپ زرد تنیس را افزایش می‌دهند.

عینک

اعوجاج عینک را هم چک کنید. لنزها را به بالا به سمت یک لامپ فلورسانت گرفته و عینک را بالا و پایین ببرید و چک کنید که امواج نور دچار اعوجاج نمی‌شود. اگر چنین بود، نشانه‌ی خوبیست.

عینک

از لنزهاي ضدخش استفاده كنيد. لنزهایي كه به راحتی خش بگيرند، بي‌مصرف می‌باشند. لنزهايي كه از ان اكس تي (NXT) هستند، وزن کمتری دارند. قابل ارتجاع هستند و وضوح بهتري دارند، اما گران‌ترند و شيشه سنگين‌تری دارند. در عوض آن‌هایی که در ساختشان پلي كربنات استفاده شده، خاصيت ضد خش ندارند؛ اما وضوح كمتري نسبت به ان اكس تي دارند و همچنین هزينه‌ی كمتری نیز دارند.

لنزهای اكريليك هم مقرون به صرفه است اما از نظر وضوح تصوير ماندگاری كمتری دارد. همينطور در مقابل حرارت ضعیف می‌باشد و خیلی زود دفورمه مي‌شوند، پس بهترين انتخاب شيشه می‌باشد.

قسمت سوم: سایت‌های معتبر برای خرید عینک آفتابی

در ادامه به معرفی سایتهایی خواهیم پرداخت که برای خرید عینک آفتابی مناسب هستند و از شهرت بالایی برخوردارند.

عینک

Warby Parker

واربی پارکر یکی از شناخته‌شده‌ترین خرده‌فروشان فریم عینک در میان کسب و کارهای اینترنتی است. وقتی این شرکت برای اولین بار رونمایی شد، نشان داد که یک استارتاپ خوب در این زمینه چه طور باید باشد. واربی پارکر به حل مسأله و پاسخ به نیاز مشتریانش فکر کرد. مهم‌ترین ایده این استارتاپ این است که مشتری می‌تواند قبل از آن که عینک را بخرد آن را به معنای واقعی کلمه تست کند. شیوه‌ی کار به این صورت است که واربی پارکر 5 فریم مختلف را که شما در سایتش انتخاب کرده‌اید برای 5 روز در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید آن را بپوشید، با آن بیرون بروید، از دوستانتان نظر بخواهید و خلاصه هر آنچه یک مشتری نیاز دارد تا بهترین عینک زندگی‌اش را انتخاب کند. وقتی عینکتان را انتخاب کردید، کافی است از سایت سفارشش بدهید تا آن را مجانی به آدرستان پست کند. وقتی پست عینک شما را تحویل می‌دهد، 5 فریم تست را از شما تحویل می‌گیرد و واربی پارکر، قبلاً هزینه‌ی تمام این رفت و برگشت‌ها را داده است.

واربی پارکر تنوعی در شیشه‌های عینک‌هایش ندارد؛ در واقع همه را تنها با یک لنز ثابت ارائه می‌کند. اما تعداد و تنوع فریم‌هایی که ارائه می‌شود واقعا زیاد است. واربی پارکر حتی به احساسات خیرخواهانه مشتری‌ها هم فکر می‌کند: به ازای هر خرید شما، بخشی از مبلغ پرداختی به خیریه‌ها تعلق می‌گیرد. عینک‌های واربی پارکر جزء ارزان‌ترین‌های بازار نیست، اما قطعا جزء جذاب‌ترین‌ها برای مشتریان هست.

عینک

Eye Buy Direct

اگر آدمی هستید که به وقت خرید حواستان به جیبتان هم هست، شرکت آی بای دایرکت مناسب شماست. آن‌ها همیشه تخفیف‌های حسابی می‌دهند و معمولاً به ازای هر خرید یک عینک مجانی هم هدیه می‌دهند. علاوه بر این هم تنوع فریم زیادی دارند و هم انواع لنزها را عرضه می‌کنند، از لنزهای پزشکی گرفته تا ورزشی و حتی مناسب برای استفاده پشت مانیتور. روش آن‌ها در کسب و کار این است: هر چه می‌خواهی را بخر، اما زیاد پول نده.

عینک

Zenni Optical

محور فعالیت شرکت زِنی اپتیکال، عرضه عینک‌های هر چه ارزان‌تر است. اگرچه این شرکت تنوعی از فریم‌ها را ارائه می‌دهد، اما هر کس که بخواهد به آن اشاره کند، اولین چیزی که به ذهنش می‌رسد این است: واقعاً ارزان است. این ارزانی سبب افت شدید کیفیت نشده است. زِنی اپتیکال عینک‌هایی را ارائه می‌کند که آن قدر ارزان هست که به هر بودجه‌ای بخورد، آن‌قدر ارزان هست که نگران آسیب دیدنش نشوید و در عین حال آن‌قدر باکیفیت و متنوع هم هست که حس یک جنس بُنجُل را به کسانی که می‌بینندتان ندهد. تازه، علاوه بر همه‌ی این‌ها، در سایت این شرکت شما می‌توانید عکسی از خود بگیرید و خودتان را با فریم‌های مختلف عینک روی چشمانتان ببینید و انتخاب کنید.

عینک

Coastal/ClearlyContacts

کاستال و کلیرلی کانتکت روش کسب و کاری شبیه به هم دارند. آنها تنوع بالایی از فریم‌های عینک با مدل‌های قدیمی‌تر را ارائه می‌کنند و تبلیغاتشان بر این پایه است که اولین خرید شما مجانی خواهد بود (یا لااقل با تخفیف بسیار بالا).

قیمت‌ محصولات این شرکت جزء ارزان‌ترین‌ها نیست اما جزء گران‌ترین‌ها هم نیست. همچنین این شرکت خرید مشتریان را مجانی به آدرسشان پست می‌کند.

عینک

Goggles 4 U

کمپانی goggle 4 u ارائه دهنده‌ی گستره‌ی متنوعی از فریم‌های عینک با قیمت‌های مناسب و در عین حال چشم‌نواز، می‌باشد. این شرکت صدها مدل و برند متفاوت ارائه می‌کنند تا از بینشان انتخاب کنید. پس هر آنچه که می‌پردازید احتمالاً بستگی دارد به اینکه چه نوع فریمی انتخاب کرده‌اید. اگر یک برند از طراحان مشهور انتخاب می‌کنید، باید انتظار داشته باشید پول متناسب با نام برند را بپردازید. اما اگر نام‌ها برایتان مهم نیست، شما می‌توانید با هزینه‌ی خیلی کمتری عینک خوبی بگیرید. این شرکت عینک‌های طبی و نیز برندهای مطرح برای عینک‌های زنانه و مردانه را ارائه می‌کند و حتی برای برای دیدن مدل‌های موجود می‌توانید ساعت‌ها در وبسایت کمپانی به جستجو بپردازید.

کسانی که خدمات این کمپانی را پسندیده‌اند، خدمات پس از فروش عالی، تنوع طراحی‌ها و قیمت‌های بسیار مناسب برای مدل‌های غیر برند را از خصوصیات مهم این شرکت ذکر کرده‌اند. با توجه به اینکه ارسال محصولات کمی زمان‌بر است و عینک‌های با قیمت مناسب کمتر از عینک‌های برند طراحان مشهور جذابیت دارد، اما بخاطر قیمت خوبی که این سایت پیشنهاد می‌دهد، انتخاب بهتر این است که حتی دو عدد عینک از این کمپانی سفارش بدهید، در مقایسه با اینکه از یک شرکت دیگر همین مقدار هزینه کنید و یک عینک بگیرید.

حال اگر گشت و گذارتان در این سایت‌ها به پایان رسید و عینک مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کردید، کافیست به صفحه ثبت سفارش در سایت سان شید رفته و لینک عینک مورد نظرتان را به عنوان خرید ثبت کنید. بعد از گذشت 15 تا 25 روز،‌ می‌توانید آن را درب منزل تحویل بگیرید و با خیالی راحت از اصل بودن عینک خود، آن را به چشم بزنید و از تابستان آفتابی لذت ببرید.