چگونه سایز مناسب عینک را پیدا کنیم؟

چگونه سایز مناسب عینک و عینک آفتابی ریبن (Ray-Ban) را پیدا کنیم؟

چگونه سایز مناسب عینک و عینک آفتابی ریبن (Ray-Ban) را پیدا کنیم؟

این مقاله به شما کمک می‌کند سایز مناسب عینک و عینک آفتابی را با اندازه‌گیری لنز (عدسی) به دست آورید. این راهنما برای پیدا کردن سایز عینک‌های ریبن خلبانی (Aviator )، وی فری (Wayfarer)، کلاب مستر (Clubmaster ) و سایر مدل‌های این کمپانی مناسب است.

نکته مهم: سایز استاندارد تقریباً برای اکثر مردم (بیش از نود درصد) مناسب است، پس احتمالاً این سایز برای شما هم مناسب است. اگر اولین بار است که به سراغ محصولات ریبن می‌روید راهنمای انتخاب سایز مناسب برای شما به شرح زیر است:

سایز مناسب خود را بیابید:

  1. یک کارت اعتباری تهیه کنید. 2. روبه‌روی آینه بایستید. 3. به لبه‌های کارت اعتباری توجه کنید.

عینک

  1. پهنای کارت اعتباری نزدیک‌ترین مقدار به سایز استاندارد لنز است.
  2. یکی از لبه‌های کارت اعتباری را دقیقاً بر مرکز بینی خود منطبق کنید و چک کنید انتهای دیگر آن به کجا ختم می‌شود؟
  3. اگر انتهای کارت اعتباری بر انتهای چشم شما منطبق است پس سایز استاندارد برای شما مناسب است.
  4. اگر کارت اعتباری از انتهای چشم شما فراتر رفت پس سایز کوچک مناسب شماست.
  5. ولی اگر کارت اعتباری به انتهای چشم شما نرسید پس سایز بزرگ مناسب شماست.

اعدادی که روی عینک و عینک آفتابی حک‌شده‌اند چه معنایی دارند؟

اگر یک جفت عینک ریبن قدیمی دارید و کنجکاوید بدانید اعدادی که داخل قاب حک‌شده‌اند، چه معنایی دارند با چارسوق همراه باشید:

اندازه‌ها دقیق نیستند و بسته به مدل عینک متفاوت‌اند، اما هرچه اعداد روی عینک به هم نزدیک‌تر باشند عینک‌ها به یکدیگر شبیه‌ترند و روی صورت مشابه به نظر می‌رسند.

قاب

روی دسته چپ بیشتر عینک‌های ری-بن یک سری عدد حک‌شده است. معمولاً این اندازه‌ها از سه عدد تشکیل‌شده گاهی فقط دو عدد از آن چاپ‌شده است مثلاً 50 20 150 عدد سوم این رشته نشان‌دهنده طول دسته است و اندازه دسته را برحسب میلی‌متر بیان کرده است.

عینک

لنزها

(50-20-150) عدد اول این رشته نشان‌دهنده پهنای لنز است. دو عدد اول نشان‌دهنده قطر لنز و اندازه پل عینک است؛ که برحسب میلی‌متر بیان‌شده و معمولاً با یک خط تیره از یکدیگر جداشده‌اند.

قطر لنز پهنای لنز است که از ابتدای پل اندازه‌گیری می‌شود؛ و پهنای پل درواقع فاصله بین دو لنز از بالای بینی است. همان‌طور که در شکل زیر نشان داده‌شده گاهی طول لنز نیز نوشته می‌شود.

پل

عدد دوم این رشته اعداد اندازه پل را نشان می‌دهد. معمولاً اندازه پل بین 12-26 میلی‌متر قرار دارد. پهنای پل فاصله بین دو لنز عینک است.

عینک

امکان جدیدی که سایت ریبن برای خریداران خود فراهم کرده است،‌ سفارشی سازی عینک‌های آفتابی است. شما در این سایت می‌توانید سبک، لنز، رنگ فریم، سایز و حتی جعبه‌ی عینک خود را انتخاب کنید و هر متنی که دوست دارید، بر روی دسته‌ی عینکتان حک کنید. با این کار شما یک عینک ریبن منحصر به فرد دارید.