تلسکوپ اسکای واچر BKP130650EQ2


مشخصات اصلی


نوع مقراستوایی
نوع اپتیکنیوتونی
محدوده قطر دهانهبین 115 تا 200 میلی متر
محدوده فاصله کانونیبین 600 تا 1200 میلی متر
قیمت: 1350000 تومان

معرفی اجمالی محصول

Skywatcher BKP130650EQ2

اگر به دنبال یک تلسکوپ نیوتونی نسبتا کوچک و با قیمت مناسب برای شب های رصدی هستید، این محصول گزینه ی مناسبی برای شماست. اپتیک نیوتونی (دارای آینه) 5 اینچی این تلسکوپ بر روی مقر سمتی ارتفاعی پیشرفته ی اسکای واچر AZGT قرار گرفته و از آن جا که این مقر مجهز به موتور رهگیر و سیستم جستجوی خودکار اجرام است، می توانید رصدی لذت بخش را با آن تجربه کنید.
تیوب:
همانطور که گفتیم تیوب این تلسکوپ از نوع نیوتونی با قطر آینه ی اصلی 5 اینچ است. بدین معنی که با یک تلسکوپ نیوتونی به نسبت کوچک مواجه هستیم. هرچند این تلسکوپ کوچک است، ولی با فاصله ی کانونی 650 میلی متر و نسبت کانونی 5، کاملا مناسب رصد اجرام اعماق آسمان است. بعلاوه ی اینکه حمل و نقل آن نیز کاملا ساده است و به دلیل حجم و وزن کم می توانید به راحتی آن را در سفر جابجا کنید. در حقیقت باید گفت که وزن کلی تلسکوپ با مقر آن تنها به 12 کیلوگرم می رسد و این برای یک تلسکوپ 5 اینچی عالیست. هرچند که تلسکوپ های نیوتونی تصویر را وارون می کنند، ولی در عوض با قیمتی کاملا ارزان تر می توانید تلسکوپی داشته باشید که قطر آینه ی بزرگتری دارد و در نتیجه با دقت و روشنایی بیشتری می توانید اجرام را مشاهده کنید. این تلسکوپ برای عکاسی نجومی ساخته نشده، ولی از آن می توانید برای عکاسی از ماه و خورشید استفاده کنید.
نقد و بررسی
مشخصات فنی
فیلم محصول
پرسش و پاسخ

مشخصات فنی


نوع اپتیکنیوتونی
وزن کلی تلسکوپ کیلوگرم
قطر دهانه 5.1 اینچ
فاصله کانونی 650 میلی متر
نسبت کانونی 5
بیشترین بزرگنمایی کاربردی300 برابر
بیشترین قدر قابل مشاهده13
توان گردآوری نور470 برابر چشم انسان
قدرت تفکیک نظری0.92 ثانیه قوسی
جوینده دارد
توضیحات جوینده نور قرمز
چپقی ندارد
چشمی 10 و 25 میلی متر
نوع مقراستوایی
مدل مقرEQ2
اقلام همراهچشمی های 10 و 25 میلی متر- جوینده نقطه نور قرمز –دوربین قطبی کننده-موتور محور بعد- دفترچه راهنمای فارسی
سایر قابلیت هالوازم جانبی پیشنهادی:کیف حمل تلسکوپ-بارلو 2برابر-فیلتر رصد خورشید-فیلتر رصد ماه -رابط اتصال دوربین عکاسی به تلسکوپ-باتری 6 ولت-هم خط کننده- چشمی 32 میلی متر

فیلم محصولپرسش و پاسخ


ارسال پرسش جدید

نام :
ایمیل :
متن :
کد امنیتی : ریست تصویر
محصولات مرتبط