لیزر هلیوم-نئون 0.8 میلی وات مدل +SASAN120


مشخصات اصلی


نوع لیزرگازی
طول موج632.8nm
توان1>mW
مد لیزرTEM00
کاربردتمام نگاری، بهینه سازی سیستم های اپتیکی، آموزشی و تداخل سنجی
کلاسII
جنس بدنهآلومینیوم
رنگمشکی مات
تایمر منبع تغذیهندارد
جعبه نگهدارندهآلومینیوم
اندازه لیزرL=200mm D=45mm
قیمت: 8500000 تومان

معرفی اجمالی محصول

+

این لیزر دارای در کلاس لیزرهای کاملا ایمن می باشد و مناسب جهت کارهای آموزشی است.

این لیزر جهت کارهای تمام نگاری مناسب است.

این لیزر برای تنظیم کردن آینه دستگاهای برش لیزری و سامانه های اپتیکی لیزرها و دیگر تچهیزات مناسب است.

این لیزر شامل یک تیوب لیزر هلیوم-نئون (طول موج 632.8 نانومتر) و یک منبع تغذیه داخلی است.

این لیزر دارای یک آداپتور 230 ولتی است که به پنل پشتی متصل می کردد.

همچنین این لیزر قابلیت اتصال آسان به قطعات اپتومکانیک و انواع نگهدارنده ها را دارا می باشد.

کاربردها:

لیزرهای هلیوم-نئون علاوه بر کاربردهای آموزشی و کاربرد در همراستاسازی چیدمان های اپتیکی (به دلیل کیفیت پرتوی بسیار بالا) در موارد زیر نیز به کار گرفته می شوند:

  • کاربردهای آزمایشگاهی قطبش
  • ترتیب گذاری DNA
  • اندازه شناسی
  • خون شناسی
  • بررسی نمیرسانا
  • میکروسکوپ دو کانونی


نقد و بررسی
مشخصات فنی
فیلم محصول
پرسش و پاسخ

نقد و بررسی


لیزر He-Ne مدل SASAN120+

لیزرHe-Neیکی ازمشهورترین لیزرهامی باشد. ماده فعال این لیزر مخلوطی از گازهای He و Ne می باشد، که به نسبت حدود 10 قسمت هلیم و یک قسمت نئون بدست می آید. این مخلوط گازی در یک تیوب استوانه ای از جنس شیشه به قطر حدود چند میلیمتر در فشار حدود 10 تور قرار می گیرد. از آنجا که بهره این دسته از لیزرها با قطر تیوب لیزر نسبت عکس دارد بنابراین در ساخت لوله این تیوب باید توجه داشت که این قطر در حداقل ممکن نگه داشته شود. همچنین در این دسته از لیزرها نمی توان با افزایش جریان تخلیه توان خروجی لیزر را افزایش داد و از اینرو لیزر He-Ne همچنان یک لیزر نسبتاً کم توان باقی می ماند. گر چه لیزر He-Ne توان کمی دارد اما دارای ویژگی های دیگری از قبیل پهتای باریک خط و کیفیت بسیار خوب می باشد. این مزابا باعث شده که این لیزر برای کاربرد در تمام نگاری و تداخل سنجی مناسب باشد.

لیزر هلیم نئون ساخت شرکت ساپا دارای کیفیت مرغوط پرتوی لیزر و با تکنولوژی امریکا و انگلستان ساخته شده است. تیوب لیزر فوق ساخت کشور انگلستان و منبع تغذیه ولتاژ بالای ان نیز ساخت آمریکا است که طراحی و ساخت محفظه نگدارنده المینیومی ان در ایران ساخته شده است. اصولا مونتاژ این لیزرها کار ساده ای است و با وجود طراحی دقیق محفظه این محصول با برند شرکت سانشید قابل صادرات به کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشد.

همانطور که در تصویر حرارتی گرفته شده از لیزر ساسان 120 در حین کار مشاهده می شود (شکل 1) انتقال حرارتی خوب محفظه حاکی از عملکرد با دوام و کنترل توان خروجی محصول نسبت به محصول مشابه استرالیایی (شکل 2) می باشد که خود نوید این را خواهد داد این محصول در بازار جهانی می تواند رقیب سرسختی برای محصولات مشابه باشد. در تصاویر مشاهده می شود که دمای بدنه لیزر استرالیایی خیلی بالاتر از دمای لیزر ایرانی ساخته شده در ساپا می باشد.

جهت بررسی کیفیت پرتو خروجی این لیزر و نیز پایداری کیفی علاوه بر پایداری کمی لیزر فوق در چیدمان تداخل سنجی مایکلسون به جای لیزر استرالیایی جا خوش کرد (تصویر 3) و مشاهده شد طول همدوسی بهتری نسبت به لیزر مشابه کشور خارجی داشته است و این موجب خوشنودی می باشد که ساخت لیزر پر کاربرد هلیم نئون با تکنولوژی بالا و قطعات خارجی در کشورمان انجام گرفته و امیدواریم بتوانیم در این خصوص گام های مفیدتری برداریم و در اینده یک لیزر با کیفیت مرغوب با قطعات داخلی بسازیم.

انتخاب بسته بندی مرغوب و کیف مخصوص حمل و نگهداری نیز برگ برنده این محصول جهت احترام به انتخاب خریداران و تکریم مشتریان ما می باشد که با این نوع بسته بندی مدرن و با کیفیت نشان داده ایم که این لیزر همانطور که با کیفیت بالا طراحی و ساخته شده جعبه ی نگهدارنده و حمل ان نیز باید در کیفیت بالایی انتخاب و ساخت شود. با این انتخاب جنبه احترام به مشتری نگهداشته شده و نیز محصول ما با امنیت خاطر بیشتر به دست مشتری خواهد رسید.

شکل 1: تصویر حرارتی لیزر ساسان 120 ساخت ایران دمای کاری 22.2 C

شکل 2: تصویر حرارتی لیزر مشابه ساخت استرالیا دمای کاری 29.9 C

شکل 3: برپایی چیدمان آزمایشگاهی تداخل سنج مایکلسون با لیزر ساسان 120

شکل 4: جعبه حمل و نگهداری لیزر هلیم نئون مدل ساسان 120برچسب ها: لیزر گازی , فروش لیزر He-Ne , لیزر He-Ne , فروشگاه سانشید , احسان امیری , تمام نگاری , لیزر حکاکی , دستگاه حکاکی لیزری , دستگاه برش لیزری , حکاکی با لیزر , جوش لیزری ,

مشخصات فنی


نوع لیزرگازی
مدلSASAN120
طول موج632.8nm
توانکمتر از 1mW
مد لیزرTEM00
کلاسII
جنس بدنهآلومینیوم
رنگمشکی مات
تایمر منبع تغذیهندارد
جعبه نگهدارندهآلومینیوم
اندازه لیزرL=200mm D=45mm
مخلوط گازی محیط فعالHe - Ne
کیفیت پرتوبسیار عالی
ولتاژ تخلیه الکتریکی1000 – 1400 V
جریان تخلیه ی الکتریکی3.6 mA
ولتاژ کاری12 V
جریان کاری1 A
ولتاژ ورودی220 V
جریان ورودی100 mA
کاربردتمام نگاری، تداخل سنجی، آموزش و تنظیمات سامانه های اپتیکی
سال ساخت1395
تکنولوژی ساختآمریکا + انگلستان
کشور سازندهایران

فیلم محصولپرسش و پاسخ


ارسال پرسش جدید

نام :
ایمیل :
متن :
کد امنیتی : ریست تصویر
محصولات مرتبط